Proč je elektrické vytápění investičně i provozně nejlevnější a nejvýhodnější řešení pro Váš dům?
Rádi Vám poradíme při řešení Vašeho požadavku nebo představy o vytápění. Dle našich zkušeností pro moderní dům je optimální řešení elektrické podlahové vytápění, které může být i v kombinaci se sálavým topením. V našem obchodě si můžete prohlédnout sortiment pro elektrické podlahové a sálavé vytápění od českého výrobce topných systémů - spol. Fenix. Nabízíme vám nejen produkty, ale i bezplaté technické poradenství při řešení Vašeho vytápění.
Při volbě vytápění doporučujeme nekoukat pouze na cenu, ale také na tepelný komfort a možnosti regulace, jaké zvolené vytápění může poskytnout. Například vytápěné podlahy tvoří podlahu příjemně obyvatelnou, mají velikou topnou plochu, takže nevznikají v místnosti studené zóny, navíc toto topení není vidět a nezabírá prostor. Sálavé panely také zajištují vysoký telepný konfort, díky tomu že ohřívají objekty přímo.

Investiční náklady
Pořizovací ceny
Celkové pořizovací náklady za elektrické vytápění (podlahové, sálavé nebo kombinace) se průměrně pohybují kolem 80 000 Kč. Pořizovací náklady na plynové topení kolem 200 000 Kč (plynovodní přípojka, vnitřní rozvody plynu, kotel, rozvody, otopná tělesa). Pořizovací cena topení s tepelným čerpadlem se pohybuje okolo 320 000 Kč, jeho návratnost poté nastává až od 30-40ti let provozu, což už mnohdy přesahuje jeho životnost.
Jednoduchá instalace
Podlahové a sálavé topení může instalovat Váš elektrikář v rámci domovní elektroinstalace. V případně zručnosti lze toto topení instalovat svépomocí.
Dostupnost energie
Elektrickou přípojku má k dispozici dnes každá domácnost. Mnohdy se nemusí vyměnit hlavní jistič pro vyšší zátěž, většinou postačí běžný jistič 3x25A a rovnoměrné rozložení fázového zatížení. Plynové topení vyžaduje nainstalovanou i plynovou přípojku a plynový rozvod do technické místnosti. Elektrické vytápění nevyžaduje ani výstavbu komína.
Provozní náklady
Jednoduchá údržba
Elektrické vytápění nevyžaduje téměr žádnou údržbu. U toho druhu vytápění jsou náklady na údržbu prakticky nulové, odpadají pravidelné povinné revize kotle, placení návštěv kominíka a případné drahé náhradní díly do kotle.
Jednoduché opravy
V případě poruchy v topném systému nemusí být vyřazen celý systém, ale jen konkrétní poškozené těleso nebo jedna místnost, podle zapojení. U plynového topení je potřeba počítat, že v případě poruchy kotle, celý topný systém bude vyřazen z provozu. Opravy el. systémů jsou jednodužší a vychází v řádech stokorun.
Maximální životnost systému
Výrobce udává životnost podlahového systému v řádu desítek let, prakticky po celou dobu životnosti podlahové konstrukce. Naše prodávané výrobky spol. Fenix kromě zákonem stanovené záruční lhůty 24 měsíců poskytují prodlouženou záruku v délce trvání 5 nebo 10 let, případně doživotní záruku, vše za dodržení určitých podmínek.
Možnost využívat zvýhodněný elektrický tarif
Cena za jednotku energie plynu vyjde součastně levněji než za jednotku elekřiny. Při používání elektrického vytápění ale lze požádat o zvýhodněný tarif elektřiny, který využijí i všechny ostatní domovní elektrické spotřebiče a to i mimo topnou sezónu. Což většinou vede k tomu, že dům vytápěný elektřinou celkově zapatí za energie méně. U zemního plynu navíc existuje riziko vývoje dodavatelských cen během politicky nestabilních situací.
Moderní domy bývají dobře zateplené
Vytápění v nových stavbách, které splňují energetické normy, bývá vysoce efektivní a nejsou potřeba výkonné kotle. Zejména u nízkoenergetických domů. U starých nezateplených staveb s četnými tepelnými mosty ale elektrické vytápění nemůsí být z provozního hlediska to nejvýhodnější řešení.
Efektivní regulace
Elektrické vytápění lze efektivně ovládat a regulovat.
Sálaní tepla a ne ohřívání vzduchu
Na rozdíl od konvenčního topení sálavé panely ohřívají objekty přímo pomocí infračerveného záření. Takže pro zajištění tepla se nezahřívá nejprve vzduch v místosti jako u konvenčního topení. Tím se šetří nároky na výkon topidla i na vytápění.
Možnost využití energie z obnovitelných zdrojů
Většina elektrické energie je vyráběna v úhelných elektrárnách. Avšak s nezadržitelným rozvojem obnovitelných zdrojů se otázka ekologičnosti elektrické energie posouvá do zcela jiné roviny.